Site icon Radio Rodzina

O bezpieczeństwie, finansach, KPO i mieszkaniach

Prezydenci trzech miast: Wrocławia, Sopotu i Ciechanowa zabrali głos w sprawie projektu ustawy dotyczącego obrony cywilnej, a także testów, które będzie przeprowadzać NATO w polskich miastach. Poruszone zostały także kwestie nowego systemu finansowania polskich miast i konieczności sięgania po środki z funduszu KPO.

Taka ustawa może poprawić bezpieczeństwo w naszej Ojczyźnie i naszych miastach – Ustawa obejmuje 7 filarów, które mają wzmocnić ochronę ludności i obronę cywilną w razie zagrożenia wojną – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/07/Sut-1.wav

Podejmowane są działania nad poprawą budżetów miast. – Od 1 stycznia 2025 roku wejdzie w życiu nowy system finansowania miast – zaznacza Krzysztof Kosiński, prezydent Chocianowa. 

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/07/kos1.wav

-Pieniądze z KPO są szansą na podjęcie działań na większą skalę, ale pieniądze powinny trafić do nas już teraz, abyśmy zdążyli je wydać w określonym terminie. Powinny być one dostępne dla samorządów jako dotacje, a nie jako pożyczki- mówiła Magdalena Czarzyńska – Jachim, prezydentka Sopotu.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/07/sop1.wav

Jeżeli państwo będzie zwlekać z przekazaniem środków z KPO, ceny mogą pójść w górę:

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/07/sop-2.wav

Ostatnim z tematów podejmowanych podczas konferencji była kwestia podejmowanych inwestycji mieszkaniowych we Wrocławiu. Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Bałajewicz, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości: 

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/07/tsb2.wav

Prezydenci Wrocławia, Sopotu i Ciechanowa występowali jako przedstawiciele 360 polskich miejscowości zrzeszonych w Związku Miast Polskich. 

Exit mobile version