Wrocław narodził się w zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej

solidarnosc.wroc.pl

Sierpień obfituje w rocznice historyczne. Przed nami m.in. 80. rocznica wybuchu powstania warszawskiego oraz 44. rocznica wybuchu strajku w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej. By przypomnieć o nich Centrum Historii Zajezdnia zaprasza mieszkańców Wrocławia na szereg wydarzeń.

Pierwsze wydarzenie, a właściwie widowisko to koncert „Godzina W obrazach” odbędzie się już 1. sierpnia, czyli w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Adam Pacześniak – rzecznik prasowy Centrum Historii Zajezdnia zaprasza do włączenia się w obchody.

Adam Pacześniak przypomina, że po upadku powstania trafiło na Dolny Śląsk. Ci, którzy jeszcze żyją również otrzymali zaproszenie na koncert. Poprzez przyjście na koncert i włączenie się w obchody rocznicy możemy im podziękować za walkę o wolny kraj.

Z kolei, 3. sierpnia Centrum Historii Zajezdnia organizuje wydarzenie poświęcone żołnierzom wyklętym. Podczas niego zostanie przybliżona uczestnikom postać pani major Wandy Kiałki – sanikariuszki i łączniczki AK w Wilnie. O celu wydarzenia mówi Adam Pacześniak.

Informacje o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Wyjątkowy koncert na zakończenie wakacji

Wisienką na torcie, którą na zakończenie wakacji zaserwuje mieszkańcom Wrocławia Centrum Historii Zajezdnia będzie koncert „Tu zaczyna się Wrocław”. Wydarzenie odbędzie się 24. sierpnia, a jego nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ 26. sierpnia 44. rocznicą strajków w zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej.

Nazwa koncertu oraz hasła, którym posługuje się Centrum Historii Zajezdnia nawiązuje do odczuć strajkujących.

Adam Pacześniak zapewnia, że na koncercie i młodsi i starsi znajdą coś dla siebie.

By trzymać wszystkich w niepewności, Centrum Historii Zajezdnia i Adam Pacześniak nie zdradzają czy utwory, które wykonają muzycy będą nawiązywały do wydarzeń z sierpnia 1980 roku.

Bilety na koncert wciąż są dostępne. Ich cena to 99 zł. Link do sprzedaży biletów znajduje się tutaj.

Strajk w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej

Adam Pacześniak tłumaczy też dlaczego o strajku w zajezdni stało się głośno we Wrocławiu.

Strajkujący wykazali się mądrością, dzięki czemu władze komunistyczne nie mogły doprowadzić do wcześniejszego zakończenia strajku czy go spacyfikować.

Na rozmowę z Adamem Pacześniakiem zapraszamy w środę (24.07) po godz. 16:00!

fot. solidarnosc.wroc.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content