Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową wywodzi się ze stolicy Dolnego Śląska. Z tego regionu pochodzą też Podopieczni, wolontariusze i pracownicy Fundacji. Jednym z prowadzonych przez nią działań charytatywnych jest RakReaton. Po otrzymaniu wielu sygnałów od uczestników tego wydarzenia, organizatorzy postanowili przedłużyć akcję do 7 października.
W związku z wystąpieniem niszczycielskiej powodzi na terenie Dolnego Śląska, uczestnicy RakReatonu przekierowali swoje siły na pomoc osobom dotkniętym powodzią. O wydłużeniu czasu trwania wydarzenia mówi Agnieszka Perczyk z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Agnieszka Perczyk przypomina też o co chodzi w RakReatonie.
W tym momencie do osiągnięcia 2 milionów kilometrów jeszcze trochę brakuje.
Poprzez wydłużenie RakReatonu o tydzień Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową chce się solidaryzować z osobami dotkniętymi przez powodzie. Przy okazji zachęca wszystkich do dalszego zaangażowania, nie tylko w pomoc dzieciom z chorobą nowotworową, ale również w odbudowę i wsparcie społeczności dotkniętych przez powódź.
O RakReatonie
RakReaton to ogólnopolskie wydarzenie sportowo-charytatywne. Zainteresowani podjęciem
wyzwania instalują na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Activy, Partnera technologicznego RakReatonu. Aplikacja monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans. Cel charytatywny przeliczany jest z kilometrów na nogach, na kołach i kroków. Aplikacja zlicza pokonany dystans użytkownika na podstawie trzech kategorii aktywności:
- Nogi (dostępne aktywności: bieg, bieg przełajowy, spacer, nordic walking, wędrówka, bieg narciarski, ski-tour, wózek inwalidzki, bieżnia, bieg z przeszkodami) – zapis GPS lub integracja z aplikacjami: Strava, Garmin, Polar lub Suunto.
- Koła (dostępne aktywności: rower, rower elektryczny, rower szosowy, rower górski, rower gravelowy, hulajnoga, rolki/wrotki, deskorolka, rower ręczny, rower stacjonarny) – zapis GPS lub integracja z aplikacjami: Strava, Garmin, Polar lub Suunto.
- Kroki (wystarczy połączyć źródło kroków aplikację Google Fit/ Apple Zdrowie lub zegarek Garmin/Polar, dzięki temu każdy krok zostanie wliczony do wyzwania). Kroki z trzech ostatnich dni przesyłają się automatycznie do aplikacji po jej uruchomieniu.
mat. pras.