„Pojednanie dla Europy” i starania o wpis na listę UNESCO

fot. Radio Rodzina

Od kilku dni mieszkańcy Kolonii mają możliwość lepszego poznania dzieła kard. Bolesława Kominka, autora słynnych słów „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wrocławska wystawa pt. „Pojednanie dla Europy” jest obecnie w Niemczech. Jej następnymi lokalizacjami będą wkrótce Bonn oraz Düsseldorf.

Staraniem Centrum Historii Zajezdnia prowadzonego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” w Minoritenkirche w Kolonii została otwarta wystawa poświęcona pojednaniu polsko-niemieckiemu, które nie odbyłoby się bez wspomnianych słów z Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 roku.

Mówi dr hab. Wojciech Kucharski, zastępca dyrektora ds. naukowych z Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

Słowa te nabierają szczególnego znaczenia z racji tego, iż rok 2025 został ogłoszony przez Radę Miejską Wrocławia Rokiem Pojednania.

Przypomnijmy, w zeszłym roku wrocławscy naukowcy wraz z metropolitą abp. Józefem Kupnym (Wrocław) oraz kardynałami: Kazimierzem Nyczem (Warszawa) i Rainerem Marią Woelkim (Kolonia) przygotowali aplikację do międzynarodowego komitetu UNESCO, by wpisać Listy polskich i niemieckich biskupów na międzynarodową listę dziedzictwa UNESCO.

Na rozmowę zapraszamy w środę 16 października po godz. 16:10.

Zob. też:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content