Site icon Radio Rodzina

Jazz, Sztuka i Wolność – 11 Listopada w CK Agora

Mat. Pras.

Centrum Kultury Agora zaprasza mieszkańców Wrocławia na niezapomniane obchody Święta Niepodległości. 11/11 Wolność, Kocham i Rozumiem to wydarzenie, które łączy tradycję z nowoczesnością, sztukę z rozrywką, a refleksję z dobrą zabawą. W programie każdy znajdzie coś dla siebie: od inspirujących wystaw, przez jazzowe rytmy, po rodzinne warsztaty.

11/11 Wolność, Kocham i Rozumiem to jedno z największych przedsięwzięć CK Agora. Promujemy miłość do ojczyzny i budujemy świadomość obywatelską, przy jednoczesnym szerzeniu postawy otwartości do świata, tolerancji oraz szacunku. – mówią organizatorzy. 

Wolność w rytmie jazzu

Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie utwory powstawały już pod koniec lat XX-stych ubiegłego wieku. II Wojna Światowa zakończyła okres „prosperity” młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie! Gwiazdą wydarzenia będzie Jazz Band Młynarski-Masecki, zespół odwołujący się do tradycji rodzimych orkiestr jazzowych międzywojnia. Warto zdobyć bezpłatne wejściówki, by nie przegapić tej uczty muzycznej!

Sztuka, która prowokuje do myślenia

Spotkanie ze sztuką, która stawia pytania i nie daje jednoznacznych odpowiedzi. Wystawa „Nic Nie Wolno(ść)” to przegląd najciekawszych prac wyłonione w ogólnopolskim konkursie graficznym. Ich autorzy w twórczy sposób podejmują temat wolności – jej granic, interpretacji, a także ograniczeń. W trakcie wernisażu odbędzie się wręczenie nagród laureatom oraz oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi historyczka sztuki, dr Dorota Miłkowska. Wstęp wolny.

Legendy na wyciągnięcie ręki

Legendy są naszych dziedzictwem narodowym. Rodzinne warsztaty kreatywne to aż 7 propozycji inspirowanych najsłynniejszymi podaniami. Uczestnicy będą mogli własnoręcznie stworzyć małe dzieła sztuki – od filcowych nakryć z głową Smoka Wawelskiego, przez oryginalne t-shirty z Orłem i biżuterię Królowej Bony, aż po tarcze Warszawskiej Syrenki. To doskonała okazja dla najmłodszych, żeby poznać kawałek historii poprzez twórcze działania. Wstęp wolny.

Pełny program: www.ckagora.pl 

Exit mobile version