Site icon Radio Rodzina

Wrocław Bez Przemocy – ruszyła kampania. Zjawisko wciąż na dużą skalę

Rozpoczęła się kolejna edycja miejskiej kampanii „Wrocław Bez Przemocy”. Od wielu lat miasto we współpracy z instytucjami (m.in. Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej) i organizacjami pozarządowymi realizuje warsztaty, spotkania oraz pomoc długofalową.

Statystyki pokazują, że rośnie liczba ujawnianych przypadków przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej czy zaniedbań wobec dzieci i seniorów. Tylko w zeszłym roku we Wrocławiu zarejestrowano ponad 4200 osób doświadczających przemocy. Wyjaśnia Michał Szydłowski, zastępca dyrektora MOPS we Wrocławiu.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/11/01_przemoc.mp3

Gdzie szukać pomocy? Wyjaśnia Izabela Pawłowska, przewodnicząca Zespołu Dyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/11/04_przemoc-I.mp3

Problemem jest tzw. szara strefa, czyli skala przemocy nie zgłaszanej i nie ujawnianej. Osoby doznające krzywdy z różnych przyczyn nie zgłaszają tego na policję.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/11/02_przemoc.mp3

W ramach kampanii Wrocław przygotował wystawę, która stanęła nieopodal Renomy. – Chodzi o przekazanie najmłodszym i dorosłym dobrych wzorców – mówi Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia.

https://www.radiorodzina.pl/wp-content/uploads/2024/11/03_przemoc.mp3

Kontakt z instytucją pozwala na podjęcie interwencji i dalszą opiekę nad rodziną. We Wrocławiu dla sprawców przemocy istnieją programy korekcyjno-edukacyjnych, z których mogą bezpłatnie skorzystać.

Exit mobile version