Nowy ślad A4 to szansa i rozwój dla poszczególnych gmin

mat. prasowe

Autostrada A4 pomiędzy Wrocławiem a Legnicą to jedna z najbardziej niebezpiecznych tras. Teraz ma to się zmienić za sprawą koncepcji poprowadzenie jej nowym śladem i ominięcia od południa stolicy Dolnego Śląska. Pierwotnie zakładano poszerzenie istniejącej trasy o dodatkowe pasy.

-Ta decyzja będzie wymagała jeszcze konsultacji i innych formalnych działań. To szansa i rozwój dla poszczególnych gmin – zaznacza Kamil Barczyk, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz członek Komisji doraźnej do spraw transportu i komunikacji.

Nowy ślad ma ominąć od południa Wrocław, prowadząc przez okolice Kobierzyc i Gniechowic. Nad projektem pracuje obecnie GDDKiA. Według planów inwestycja powinna zakończyć się do 2030 roku.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl