Port Lotniczy Wrocław oraz przewoźnik Wizz Air ogłosili nową siatkę połączeń. Pojawia się w niej 7 nowych tras. Do obsługi lotów z Wrocławia będzie oddelegowany dodatkowy, większy samolot Airbus A321neo, który pomieści 239 osób.
Zimą 2025 roku i wiosną przyszłego pasażerowie lecący z Wrocławia zyskają bezpośrednie połączenia do atrakcyjnych europejskich destynacji, takich jak Bazylea, Londyn Gatwick, Bukareszt, Madryt, Nicea, Katania i Gran Canaria. Zwiększone zostaną też dotychczasowe loty przewoźnika do Barcelony i Malagi.
O nowościach mówi Piotr Trawka, Network Officer w Wizz Air Group.
– Bardzo się cieszymy, że oferta została rozbudowana. To są połączenia przede wszystkim do stolic europejskich, wiemy że nasi pasażerowie chcą do nich latać i oferta Wizz Aira im to usprawni – zaznacza Karol Przywara, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.
Dynamiczny rozwój i rozbudowa siatki połączeń to efekt rozmów Portu Lotniczego Wrocław z węgierskim przewoźnikiem oraz analizy danych od pasażerów. Większość z tych nowości wystartuje 5 grudnia 2025 r., tuż po zakończeniu prac rozbudowy lotniska, dodaje prezes lotniska.
Nowe trasy Wizz Air z Polski, które zostaną uruchomione w 2025 roku, obejmują siedem połączeń z Wrocławia oraz po jednym z Gdańska i Katowic, które zyskały rejsy do duńskiego Billund. Przewoźnik zbazuje łącznie 35 samolotów w portach lotniczych w Polsce i będzie realizował 170 tras do 28 krajów z dziesięciu polskich lotnisk.
Fot. Port Lotniczy Wrocław – mat. pras.