Pomaganie razem z dziećmi z Jaszkotla

fot. Radio Rodzina

W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu w miniony piątek zapanowała atmosfera radości i życzliwości. Charytatywne warsztaty wielkanocnych ozdób i malowania pisanek zgromadziły najmłodszych z różnych szkół i ośrodków archidiecezji wrocławskiej. Projekt ten nazwano „W jedności tkwi moc. W różnorodności piękno”. Wydarzenie było ważnym świadectwem tego, że radość dawania może jednoczyć ludzi każdego wieku i różnych środowisk.

Inicjatorem wydarzenia był Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. św. Jana Pawła II w Jaszkotlu. To właśnie stamtąd wyszła idea, by – w duchu obchodzonego Roku Jubileuszowego pod hasłem „Pielgrzymi nadziei” – podzielić się dobrem, które samemu się otrzymuje. Prace wykonane podczas warsztatów trafiły na charytatywną licytację w oddziałach PKO Banku Polskiego. Dochód wesprze leczenie ośmiorga dzieci.

Na miejscu obecni byli wolontariusze, pedagodzy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i – co szczególnie ucieszyło najmłodszych – abp Józef Kupny, który nie tylko pobłogosławił uczestników, ale także sam chwycił za pędzel, by ozdobić pisanki. Pomagali również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji, pracownicy banku, a także piosenkarka Ania Wyszkoni.

Świąteczne ozdoby tworzyli m.in. uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie, chór „Apostolskie Nutki” i wychowankowie Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Wiosna” z Krzydliny Małej. Warsztaty były nie tylko przestrzenią wspólnego działania, ale także symbolicznym gestem solidarności i miłości.

Malwina Niebylska, koordynator projektu z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu przedstawia skąd wziął się pomysł projektu „W jedności tkwi moc. W różnorodności piękno” i kto jest jego głównym partnerem:

Dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu s. Sylwia Borowska przybliża codzienną działalność ośrodka oraz jego potrzeby, podkreśla rolę darczyńców. Wskazuje także na potrzebę adopcji przebywających dzieci:

Małgorzata Czerwińska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego mówi o początkach współpracy z ZOL dla Dzieci w Jaszkotlu oraz o tym jakie ma to znaczenie dla jej współpracowników:

Anna Wyszkoni, piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów oraz ambasadorka ZOL dla Dzieci w Jaszkotlu czym dla niej osobiście jest pomaganie drugiemu człowiekowi:

Andrzej, 11-letni podopieczny dziękuje za pomoc i składa na najbliższe święta życzenia:

Zapraszamy do wysłuchania całej relacji:

Część 1:

Część 2:

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl