Wielki Tydzień po studencku

fot. Radio Rodzina

W niedzielę (13.04), Kościół będzie wspominał uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Będzie to też początek Wielkiego Tygodnia, który jest szczególnym czasem dla wszystkich wierzących. O tym, jak czas Wielkiego Postu mija w Duszpasterstwie Akademickim Dominik i Centralnym Ośrodku Duszpasterstw Akademickich Maciejówka opowiadają Gosia Sobieraj i Adam Siciński.

Obie wspólnoty rozpoczęły Wielki Post od rekolekcji. Gosia Sobieraj i Adam Siciński wracają pamięcią do pierwszych dni tego okresu.

– To było ciekawe doświadczenie – mówi Gosia Sobieraj z CODA Maciejówka.

W czasie Wielkiego Postu DA Dominik i CODA Maciejówka podjęły wiele inicjatyw, które miały się przyczynić do jego lepszego przeżycia i pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

W Maciejówce jednym z takich wydarzeń są Wieczory Pojednaniowe, które są regularnie organizowane raz w miesiącu, jednak w czasie Wielkiego Postu nabrały one szczególnego charakteru.

Jednym z większych wydarzeń w Wielkim Poście w DA Dominik było Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się 28 marca.

Wydarzeniem, które połączyło wszystkie duszpasterstwa akademickie była Akademicka Droga Krzyżowa, która odbyła się w pierwszy piątek kwietnia. Było to wydarzenie, które miało wymiar wspólnotowy, integrując młodzież akademicką z całego miasta. Włączyli się też w nie mieszkańcy Wrocławia.

W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową studenci z Maciejówki zapraszają na modlitwę kanonami Taizé połączoną z adoracją krzyża. Natomiast Wielki Tydzień również można przeżyć wspólnie z członkami tego duszpasterstwa. Gosia Sobieraj mówi co będzie się działo w tym czasie i zaprasza do włączenia się w te wydarzenia.

Adoracja krzyża w duchu Taizé odbędzie się w piątek (11.04) o godz. 20:00 w kościele św. Macieja przy ul. Szewskiej.

A co będzie się działo w DA Dominik? Na to pytanie odpowiada Adam Siciński.

Studenci DA Dominik przygotowują też coś na Niedzielę Palmową.

Wielki Post w duszpasterstwach akademickich to czas pełen modlitwy, refleksji i intensywnych działań mających na celu pogłębienie duchowego przeżywania tego okresu. Inicjatywy takie jak Misterium Męki Pańskiej, Droga Krzyżowa, czy tradycja przygotowywania palemek i Grobu Pańskiego sprawiają, że młodzież akademicka może na nowo odkrywać sens i głębię tej liturgii.

Na rozmowę z Gosią Sobieraj z Maciejówki i Adamem Sicińskim z DA Dominik zapraszamy w czwartek (10.04) o godz. 13:10!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl