Wicemarszałek Krzyżanowski o zmianach w KGHM: Odwołanie prezesa zawsze budzi emocje

Zmiany personalne w spółce KGHM. Rada nadzorcza odwołała prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa Jerzego Paluchniaka. O decyzję i reakcję giełdy pytamy Marcina Krzyżanowskiego – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego. Z „Porannym Gościem” rozmawiamy także o nowym szpitalu onkologicznym oraz o Kampanii „Serce kobiety”.

Nieoficjalnie mówi się, że prezes KGHM został odwołany z powodu wojny wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Sprawę komentuje Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

-Spółka nie odstawała od normy na giełdzie, dodaje wicemarszałek.

Marcin Chludziński był prezesem miedziowej spółki od 2018 roku. KGHM zatrudnia ok. 34 tysięcy osób. Zysk netto Grupy Kapitałowej KGHM w pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł ponad 4 mld zł.

Dolnoślązacy zasługują na szpital onkologiczny na poziomie światowym

Trwa przetarg nieograniczony na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Na wniosek potencjalnych wykonawców, zainteresowanych realizacją tej inwestycji, termin składania ofert został wydłużony do 15 grudnia. Coraz częściej pojawiają się krytyczne głosy ws. budowy placówki.

Wydłużyliśmy termin by zwiększyć konkurencyjność i otrzymać jak najkorzystniejszą ofertę – tak decyzję tłumaczy Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pojawiają się krytyczne głosy dot. budowy nowego szpitala.

-Jesteśmy niemal na finiszu fundamentalnego etapu, dodaje wicemarszałek.

Budowa szpitala ma zostać zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą. Inwestycja finansowana jest z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego i budżetu państwa.

Trwa kampania społeczna „Serce Kobiety 2”

Jest to inicjatywa kardiologów z Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – „marszałkowskiej” jednostki. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości kobiet w okresie pomenopauzalnym o chorobach sercowo-naczyniowych, jako „zabójcy” nr 1 wśród kobiet w tym okresie życia.

Mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

-W ramach kampanii „Serce kobiety” zachęcamy Panie w wieku powyżej 55 lat do zgłoszenia się do lekarza rodzinnego w celu wczesnego uchwycenia czynników ryzyka miażdżycy oraz wykrycia pierwszych symptomów chorób układu krążenia, zaznacza wicemarszałek.

Choroby serca dosięgają kobiet zazwyczaj 10 lat później niż mężczyzn. Liderem działań jest szpital im. Marciniaka. Kampania organizowana jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Ambasadorką akcji jest aktorka Kinga Preis.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content