Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Przekonania

fot. Radio Rodzina

Aż 51% ludzkości doznaje prześladowań – tak wynika z raportu „Wolność Religijna na świecie 2021” przeprowadzonego przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Cierpią nie tylko chrześcijanie, choć to wciąż największa grupa wobec której przeprowadzane są ataki.

W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Przekonania (ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 maja 2019 r.), międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International), katolicka organizacja wspierająca prześladowanych i cierpiących chrześcijan w ponad 140 krajach, zwraca uwagę na kilka ważnych kwestii.

Wśród zagrożeń dla wolności religijnej wymienia się m.in.: brak międzynarodowej reakcji na islamskie komórki terrorystyczne i grupy dżihadystów w Afryce, coraz większą skalę przemocy w Nigerii, morderstwa księży i osób zakonnych, masowe przesiedlenia czy narzucanie agresywnych ideologii świeckich w świecie.

Naszym gościem jest ks. dr Andrzej Paś, dyrektor biura regionalnego we Wrocławiu polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Rozmawiamy o sytuacji prześladowanych i najnowszej książce autora, zatytułowanej „Tam, gdzie Bóg płacze„.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Do jakiej przemocy dochodzi w Europie i na świecie?

Cz. 2. Tam, gdzie Bóg płacze – felietony radiowe jako lektura

Cz. 3. Prześladowania na Półwyspie Arabskim, w Afryce i Azji

Cz. 4. Pomoc polskim i zagranicznym misjonarzom

Rozmawiała Daria Detlaf

Fot. pkwp.org / Najnowsza książka autora

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content