Prezes Cezary Pacamaj: Wrocławskie lotnisko nie straci na CPK

fot. Radio Rodzina

Włochy, Hiszpania i Turcja to najpopularniejsze kierunki wybierane w maju przez pasażerów Portu Lotniczego Wrocław. Łącznie wrocławskie lotnisko obsłużyło od 1 do 31 maja 416 tysięcy pasażerów, notując wzrost rok do roku o ponad 21%. Maj 2024 roku był jednocześnie piątym najlepszym miesiącem w historii portu. Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław mówi o nowościach w siatce połączeń, rozbudowie lotnisku i planach CPK. Dowiemy się także jakie destynacje proponuje prezes lotniska.

Najpopularniejszy kierunek turystyczny to Włochy. Ten kierunek wybrało ponad 12% spośród wszystkich podróżujących ze stolicy Dolnego Śląska. Najczęściej były to loty na lotniska Mediolan Bergamo i Bolonia, mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

– Za nami absolutnie wyjątkowa wiosna. Rekordowa liczba oferowanych z Wrocławia połączeń spotkała się z rekordowym zainteresowaniem pasażerów. To główne powody, dzięki którym w kolejnym miesiącu, możemy pochwalić się świetnymi wynikami. Do tej pory w przypadku naszego lotniska liczba obsłużonych pasażerów na poziomie powyżej 400 tysięcy była zarezerwowana dla miesięcy letnich, w tym roku osiągnęliśmy ją już w maju – zauważa Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Czerwiec z większą liczbą lotów i jedną nowością.

W czerwcu na pasażerów czekają wszystkie najpopularniejsze kierunki.

Część z nich przez najbliższe miesiące będzie kursować z większą częstotliwością. Wśród nich znajdują się loty do Pizy (cztery połączenia w tygodniu – wtorek, czwartek, sobota, niedziela) czy Zadaru (sześć połączeń tygodniowo – poniedziałek, wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela).

20 czerwca linie Norwegian zainaugurowały połączenie z Wrocławia na największe norweskie lotnisko Oslo-Gardermoen.

W zimowej siatce połączeń szykuje się także nowość – czarterowy lot na Madagaskar.

Prezes Pacamaj: Wrocławskie lotnisko nie straci na CPK

Jest zapowiedź kontynuacji budowy CPK. Premier Donald Tusk zadeklarował, że lotnisko w Baranowie jednak powstanie, natomiast zmieniony zostanie komponent kolejowy. Decyzję komentuje Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Zostanie zbudowana także nowa sieć linii Kolei Dużych Prędkości. Wbrew wcześniejszym założeniom, nowe linie kolejowe nie będą się łączyć w okolicach lotniska w Baranowie.
Premier zapewnił, że rząd będzie wspierał nowoczesną i racjonalną sieć lotnisk regionalnych. Donald Tusk zapowiedział także, że lotnisko w Modlinie zostanie zmodernizowane i rozbudowane.
Według zapowiedzi rządu, lotnisko w Baranowie ma powstać do 2032 roku.

Z prezesem rozmawialiśmy także na jakim etapie jest rozbudowa Portu Lotniczego Wrocław.

-Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi na przełomie lipca/sierpnia, mówi prezes.

-W ciągu kilku lat zwiększymy przepustowość naszego lotniska do 8 mln pasażerów – deklaruje prezes Cezary Pacamaj.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content