W „Dolny Śląsk z bliska” o szpitalu onkologicznym

fot. Patrycja Jenczmionka

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia co piąty z nas może zachorować w ciągu swojego życia na nowotwór. Aktualnie każdego roku na całym świecie diagnozuje się je u 20 milionów osób, a w roku 2050 będzie to aż 35 milionów. Nowotwory stały się chorobą cywilizacyjną, dlatego tak istotne są odpowiednia profilaktyka, aby wcześnie je wykryć oraz inwestycje w szpitale, które będą w stanie skutecznie je leczyć.

O budowie największej inwestycji zdrowotnej – szpitalu onkologicznym rozmawiamy w naszej audycji. W studio: prof. Adam Maciejczyk, dyrektor naczelny Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu oraz dr Paweł Zawadzki, zastępca dyrektora ds. rozwoju DCO.

POSŁUCHAJ:

cz.1

cz.2

cz.3

Docelowo placówka będzie działała w ramach 9 unitów, obejmujących kompleksowe centra diagnostyki i leczenia Pacjenci będą mieli do dyspozycji 671 łóżek w pokojach jedno- i dwuosobowych. Szpital będzie dysponował 14 salami operacyjnymi, które umożliwią przeprowadzenie nawet 10 tysięcy zabiegów rocznie.Budynek został zaprojektowany tak, aby zapewnić mieszkańcom regionu najwyższy poziom leczenia onkologicznego, hematologicznego i pulmonologicznego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content